راهنمای خرید ماینر بیت کوین

راهنمای خرید ماینر های بیت کوین و اتریوم


ترید و استخراج بیت کوین دو روش برای سرمایه گذاری در دنیای ارزهای دیجیتال مخصوصا ارز دیجیتال محبوب، بیت کوین است. در این مقاله قصد داریم پس از بیان مقدمه ای در خصوص ترید و استخراج بیت کوین، راهنمای جامعی برای خرید ماینر ارائه دهیم. این راهنما به بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین و شرکت های سازنده آنها اشاره می کنیم.

ترید چیست؟

ترید (Trade) یا همان معامله گری به معنای خرید و فروش است. این اصطلاح بیشتر در بازار های مالی برای خرید و فروش جنس فیزیکی و مجازی استفاده می شود. کسی که در بازار های مجازی به خرید و فروش ارز مشغول است، تریدر (Trader) نام دارد.
به عبارت بهتر با تبدیل ارز هایی مانند دلار و یورو به ارز های دیجیتال و یا تبدیل ارز های دیجیتال به یکدیگر، عمل “ترید” صورت می گیرد. به عنوان مثال بایننس یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز دیجیتال در دنیاست. ترید در بایننس یکی از ترید های محبوب در بین فعالان عرصه ارز دیجیتال است.اگر می خواهید از این روش، وارد دنیای ارز دیجیتال شوید، برای بدست آوردن اطلاعات اولیه ، فهرستی از منابع مورد نیاز را برای شما جمع آوری کرده ایم:

استخراج ارز دیجیتال چیست؟

به تراکنش های ارزهای دیجیتال که در بسته های داده جمع می شوند، بلاک می گویند. پردازش به موقع این بلاک ها برای صحت انجام فرآیند تراکنش ضروری است و از آنجا که هیچ نهاد مرکزی وجود ندارد که بتواند همه فرآیند پردازش را به درستی انجام دهد، کامپیوتر ها این مسئولیت را به عهده می گیرند. به این کار استخراج گفته می شود . ماینر ها کامیپوتر های خود را در اختیار شبکه قرار می دهند تا به پردازش و محاسبات شبکه کمک کنند و وقتی که یک بلاک داده به درستی ماین می شود و معیارهای الگوریتم و ریاضی مشخص می شود، ماینرها پاداشی از کوین ها و درصدی از کارمزد تراکنش بلاکی که پردازش کرده اند را دریافت کنند.
استخراج ارز هایی مانند بیت کوین در صورت در اختیار داشتن ماینر و برق ارزان صرفه اقتصادی دارد. از این رو خرید ماینر یکی از عوامل تاثیر گذار در این روند محسوب می شوند.
توجه داشته باشید روش هایی مانند دریافت بیت کوین رایگان از سایت های مختلف، شرکت در مسابقات و بازی های حوزه ارز دیجیتال و یا فعالیت هایی از این دست نیز منجر به کسب بیت کوین می شوند اما نیازمند صبوری بیشتری خواهند بود.

 راهنمای خرید ماینر m3

ماینر چیست؟

قبل از خرید ماینر، شما بایستی اطلاعات عمومی خود را در زمینه این دستگاه ها بالا ببرید.
در زمان معرفی ارز های دیجیتال استخراج بیت کوین با کامپیوتر ها و لپ تاپ های خانگی ممکن بود. اما با گذر زمان فرایند استخراج سخت تر شد. CPU ها GPU های معمولی دیگر توانایی استخراج بیت کوین را نداشتند و لزوم خرید ماینر حس شد.
عملیات ماین یا همان استخراج که حال با سیستم های متداول ممکن نبود، نیازمند سخت افزاری قدرتمند بود که محاسبات پیچیده استخراج را انجام دهد. اسیک (ASIC) با ترجمه ” مدارهای مجتمع با کاربرد خاص” سخت افزاری قوی برای حل الگوریتم های مختلف هستند.

 بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید ماینر،آموزش صفر تا صد خرید دستگاه استخراج بیت کوین

با افزایش محبوبیت استخراج بیت‌ کوین و رشد قیمت این ارز دیجیتال، قیمت دستگاه‌های اسیک هم افزایش یافته است. با وصل شدن تعداد بیشتر دستگاه‌های استخراج به شبکه بیت‌ کوین و افزایش امنیت این شبکه، دشواری (difficulty) استخراج نیز افزایش می‌ یابد. به همین دلیل بدون داشتن دستگاه‌های اسیک، فرایند استخراج بیت‌کوین تقریبا غیرممکن است (اگر هم ممکن باشد بسیار هزینه‌ بر و بدون صرفه اقتصادی خواهد بود)

بیت مین (Bitmain) چیست؟

حال که اطلاعات زمینه ای خود را در این زمینه افزایش داده اید، خوب است قبل از خرید ماینر با بزرگ ترین شرکت تولید کننده دستگاه های ماینر آشنا شوید.
کمپانی بیت مین (Bitmain) در سال ۲۰۱۳ توسط Jihan Wu و Micree Zhan تاسیس شد. مرکز اصلی این شرکت در پکن، کشور چین است. فعالیت این کمپانی در سال ۲۰۱۸ به اوج خود رسید. بیت مین در این سال به بزرگ ترین تولید کننده ماینر تبدیل شد. این شرکت هم چنین BTC.com و Antpool دو استخر بزرگ استخراج بیت کوین را به وجود آورد.
دستگاه‌ های استخراج معمولا ابتدا توسط تولید کننده با قیمت پایین‌ تر پیش‌ فروش می‌شوند و بعد در بازار پخش می‌گردند. به جز سایت‌های رسمی تولید کنندگان، دستگاه‌ های استخراج بیت کوین در سایت‌های مختلفی از جمله آمازون و ای بی هم به فروش می‌رسند. البته به دلیل تحریم های ایران، خرید مستقیم دستگاه های استخراج از این سایت‌ها امکان پذیر نیست و به ناچار باید از واسطه‌ها کمک بگیرید.(منبع)

راهنمای خرید دستگاه ماینر

۳ معیار انتخاب دستگاه های استخراج بیت کوین

برای انتخاب یک دستگاه استخراج، معیارهای مختلفی وجود دارد که باید پیش از خرید به آن‌ها توجه کنید. قدرت هش دستگاه، میزان انرژی مصرفی دستگاه و قیمت دستگاه معیارهایی است که باید در نظر بگیرید. در ادامه توضیح کوتاهی دربارۀ هر کدام از این ویژگی‌ها خواهیم داد؛ بعد به سراغ مدل‌‌های مختلف و به‌روز دستگاه های استخراج بیت کوین می‌رویم.راهنما خرید ماینر

۱- نرخ هش دستگاه های استخراج بیت کوین

با توجه به پیچیدگی‌هایی که در استخراج بیت کوین وجود دارد، این که چه سخت‌افزاری می‌خرید می‌تواند میزان موفقیت شما را مشخص کند. معیارهای انتخاب دستگاه استخراج بیت کوین زیاد نیست، اما تک تک آن‌ها بسیار مهم هستند. یکی از این معیارها قدرت هش دستگاه است.
نرخ هش (Hash Rate) به تعداد محاسبات ریاضی گفته می‌شود که دستگاه استخراج شما می‌تواند در یک ثانیه انجام دهد. هرچه این مقدار بیشتر باشد، شانس شما برای رسیدن به جواب معادله بلاک بیت کوین بیشتر می‌شود. هر بلاک در شبکه بلاکچین بیت کوین مشخصاتی دارد که عدد هش آن‌ها را کامل کرده و باعث می‌شود شما کسی باشید که پاداش بلاک را دریافت می‌کند.
همۀ استخراج‌کننده‌های بیت کوین به دنبال این هستند که تابع هش را پیدا کنند. این تابع پیش‌بینی ناشدنی است و در نتیجه هرچه دستگاه بتواند در یک ثانیه عددهای تصادفی بیشتری حدس بزند، شانس بالاتری برای رسیدن به این عدد دارد.
کار استخراج بسیار رقابتی است و همه به دنبال گرفتن پاداش بلاک‌ها هستند. پس استخراج کننده موفق کسی است که زودتر این عدد را حدس بزند. تا اینجا معلوم شد که چرا باید دستگاهی با قدرت هش بالا بخرید. قدرت هش دستگاه های مدرن برحسب مگاهش در ثانیه (MH/S) و گیگاهش بر ثانیه (GH/S) و تراهش برثانیه (TH/S) اندازه‌گیری می‌شود. دستگاه های استخراج بیت کوین در حال حاضر بین ۳۳۶ مگاهش برثانیه تا ۱۴ میلیون تراهش برثانیه قدرت دارند.

 بیشتر بخوانید:

استخراج بیت کوین ینی چه؟

۲- میزان برق مصرفی دستگاه های استخراج بیت کوین

نکتۀ ساده دربارۀ دستگاه های استخراج این است که هرچه قدرت هش بالاتری داشته باشند، برق بیشتری هم مصرف می‌کنند. قبل از خرید میزان برق مصرفی دستگاه را به وات (W) در نظر گرفته و بررسی کنید که قبضی که در پایان ماه دریافت خواهید کرد چقدر است.

راهنمای خرید ماینر دست دوم

قیمت برق مصرفی در ایران در نقاط جغرافیایی مختلف گرمسیری و سردسیری و فصول مختلف سال متفاوت است. پیش‌بینی کنید که تعرفه قبض شما با کدام یک از تعرفه‌های برق خانگی، صنعتی یا صادراتی محاسبه می‌شود. اگر می‌خواهید تنها یک دستگاه استخراج داشته باشید، شاید بتوانید آن را در خانه نگهداری کنید؛ اما استفاده از برق خانگی برای تعداد بیش‌تر دستگاه‌ها نه‌تنها به‌صرفه نیست بلکه قابل پیگیری قانونی است. از طرف دیگر حتی نگهداری یک دستگاه در خانه هم با توجه به سروصدای زیادی که دارد، احتمالا ایده خوبی نیست.

روش محاسبه هزینه برق مصرفی

شما می‌توانید قدرت هش را در برق مصرفی که دستگاه استفاده می‌کند، ضرب کنید تا بدانید به ازای هر وات چند هش دریافت خواهید کرد. برای مثال اگر دستگاهی دارید که قدرت هش آن ۱۱۰ تراهش بر ثانیه، و انرژی مصرفی آن ۳۵۰۰ وات بر ساعت (۳.۵کیلووات بر ساعت) است، با نرخ برق صادراتی در فصل گرم یعنی ۱۹۳۰تومان به ازای هر کیلووات بر ساعت، هزینه برق مصرفی شما حدودا ۴ میلیون و ۸۶۳ هزار تومان در ماه خواهد شد. این محاسبه را می‌توانید طبق این فرمول انجام دهید:

۳.۵*۱۹۳۰= ۶۷۵۵ تومان در ساعت.

۶۷۷۵۵*۲۴= ۱۶۲ هزار و ۱۲۱ تومان در روز

۱۶۲*۳۰= ۴ میلیون و ۸۶۳ هزار تومان در ماه

یا خیلی ساده‌تر از یک ماشین حساب آنلاین استخراج برای محاسبه هزینه برق دستگاه استخراج خود استفاده کنید. بررسی قبض برق در پایان هر ماه هم گزینه مناسبی‌ است. این میزان را باید از درآمد بیت کوین خود کم کنید تا سود خالص خود را متوجه شوید.
در برخی موارد، شما دستگاه استخراج را به لپ‌تاپ خود وصل می‌کنید تا آن را راه‌اندازی و کنترل کنید. باید در محاسبات خود، هزینه برق مصرفی کامپیوترتان را هم در نظر بگیرید. هزینۀ برق دستگاه های خنک‌کننده هم یکی دیگر مواردی است که باید به آن توجه کنید. اگر پولی که برای برق هزینه می‌کنید بیش از درآمدتان از استخراج باشد، بهتر است در روش خود تجدید نظر کنید.

 بیشتر بخوانید:

بلاک چین چیست و چگونه کار می کند؟

۳- قیمت دستگاه های استخراج بیت کوین

از سال ۱۳۹۸، ورود دستگاه های استخراج بیت کوین به ایران قانونی شد؛ اما این کار همچنان خیلی آسان نیست. تعرفه‌های گمرکی و نوسانات قیمت دلار دو مشکل مهم پیش روی واردکنندگان این دستگاه‌ها است. بیشتر دستگاه‌هایی هم که در حال حاضر در بازار ایران پیدا می‌شود، از راه‌های غیرقانونی وارد شده‌اند. پس اگر یک مزرعه استخراج بدون مجوز راه‌اندازی کنید و چند دستگاه استخراج در آن فعال کنید، مقامات قانونی می‌توانند مزرعه استخراج شما را تعطیل کنند. پس بهترین روش این است که از راه‌های قانونی دستگاه مورد نظر خود را بخرید و برای گرفتن مجوز استخراج هم اقدام کنید.

میزان صدای ماینر

در حال حاضر قیمت ماینرهای موجود در بازار از حدود ۸۰ دلار آغاز می‌شود و تا حدود ۷ هزار دلار متنوع است. شما باید به این قیمت، هزینه‌های واردات به ایران را هم اضافه کنید. برای تصمیم‌گیری نهایی برای انتخاب دستگاه باید دو معیار قبلی یعنی قدرت هش و هزینه برق مصرفی را به علاوه قیمت دستگاه در نظر گرفته و سرعت بازگشت اصل سرمایه را محاسبه کنید.
تا زمانی که بیت‌ کوینی که استخراج کرده‌اید، نتواند هزینه دستگاه، برق و دیگر موارد را تامین نکند، شما هنوز به مرحله سوددهی وارد نشده‌اید. این مرحله نباید چندان طولانی باشد چون هزینه‌ها به شکل تصاعدی بالا می‌رود و اگر فاصله بین شروع کار و رسیدن به سود زیاد باشد، عملا سود چندانی از استخراج نخواهید برد.

چرا توجه به نرخ بازگشت سرمایه مهم است؟

شما نمی‌توانید ریسک‌های دنیای رمزارزها را پیش‌بینی کنید. اگر شما نرخ بازگشت سرمایه طولانی در نظر بگیرید و یک رخداد سیاسی یا اقتصادی معادلات پیشین شما را برهم بزند، شاید سرمایه‌ای که وارد فرآیند استخراج کردید، برای همیشه از بین برود. برای همین هرچه مدت بازگشت سرمایه کمتر باشد، شما ریسک کمتری برای کار استخراج تحمل خواهید کرد.

انواع روش‌های استخراج بیت کوین

استخراج بیت کوین روش‌های مختلفی دارد: از استخراج با موبایل گرفته تا استخراج با دستگاه‌های ای‌سیک (Asic) قوی. با این حال محبوب‌ترین و بهترین روش‌های استخراج محدود و شناخته‌شده هستند

راه کسب درامد از بیت کوین

توجه:

برای این که بتوانید بیت کوین و رمزارز دیگری که استخراج می‌کنید را به پول رایج تبدیل کنید، باید به سراغ یک صرافی معتبر ارز دیجیتال بروید. (ثبت نام در صرافی بیت ۷۲۴)

بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰

تا اینجا با مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک دستگاه استخراج بیت کوین آشنا شده‌اید. در ادامه لیستی از پنج دستگاه محبوب استخراج بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را به شما معرفی خواهیم کرد. این لیست براساس میزان سوددهی ماهانه استخراج با این دستگاه‌ها و نرخ بازگشت سرمایه و برند دستگاه تهیه شده است. برای محاسبه نرخ بازگشت سرمایه در این لیست، قیمت برق متوسط صادراتی ۹۵۰ تومان به ازای هرکیلووات ساعت و دلار روز به قیمت ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومان درنظر گرفته شده است. قیمت بیت کوین زمان نوشتن این مقاله، ۱۲ هزار و ۸۷۰ دلار بوده است.
در حال حاضر، ۵ برند شناخته شده در حوزه تولید ای‌سیک فعالیت می‌کنند. بیت مین «Bitmain»، کنان «Cannan»، اینوسیلیکون «Innosilicon»، میکرو بی‌تی‌ «MicroBT» و ای‌بنگ «Ebang» این برندها هستند. هر کدام از این برندها دستگاه‌های مختلف با قدرت‌های هش متفاوتی تولید می‌کنند که برای کاربران متفاوت مناسب هستند.
خوب است بدانید که همۀ این دستگاه‌ها از الگوریتم SHA-256 برای استخراج استفاده می‌کنند. بنابراین، از این دستگاه‌ها علاوه بر استخراج بیت کوین می‌توان برای استخراج بیت کوین کش، بیت کوین SV و ارزهای دیجیتال دیگری که از این الگوریتم پیروی می‌کنند، استفاده کرد. پس اگر قصد استخراج این رمزارزها را دارید، این دستگاه‌ها برای شما مناسب خواهد بود.

۱- دستگاه Antminer S19 Pro  از برند Bitmine

دستگاه Antminer S19 Pro، یکی از دستگاه‌های ای‌سیک جدید و محبوب برند بیت مین است. قدرت هش این دستگاه ۱۱۰ تراهش بر ثانیه بوده و با برق ۲۲۰ ولت سازگار است. میزان توان مصرفی این دستگاه ۳۲۵۰ وات است و حدود ۱۵ کیلو وزن دارد. حداکثر دمایی که این دستگاه ممکن است به آن برسد ۴۰ درجه سانتی گراد است. در این دستگاه ۴ فن تعبیه شده است.استخراج بیت کوین رایگان

 • قیمت میانگین دستگاه به دلار: ۳۷۰۰ دلار
 • قیمت میانگین دستگاه به تومان: ۱۱۳ میلیون تومان
 • میزان برق مصرفی ماهانه: ۳۲۵۰وات
 • هزینه برق مصرفی در سال: ۲۹ میلیون تومان
 • درآمد به بیت کوین در سال: ۰.۲۶۲۷۲۷   BTC
 • سود خالص سالانه: ۶۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

با این محاسبات، نرخ بازگشت سرمایه این دستگاه، حدود یک سال و نُه ماه است. این نرخ بدون در نظر گرفتن هزینه مکان و دستگاه‌های خنک‌کننده برای این ماینر محاسبه شده است.

۲- دستگاه Whatsminer M31S از برند MicroBT

دستگاه Whatsminer M31S یکی از دستگاه‌های محبوب و میان‌رده استخراج بیت‌ کوین است. این دستگاه در سال ۲۰۲۰ عرضه شده و  ۷۰ تراهش بر ثانیه قدرت استخراج دارد. توان مصرفی این دستگاه ۳۲۲۰ وات است و حدود ۱۲.۵ کیلو وزن دارد. دمای این دستگاه بین ۵ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است و ۲ فن برای خنک کردن دستگاه در آن در نظر گرفته شده است.

بهترین روش کسب درآمد از بیت کوین

 • قیمت میانگین دستگاه به دلار: ۱۸۱۰ دلار
 • قیمت میانگین دستگاه به تومان: ۵۹ میلیون تومان
 • میزان برق مصرفی ماهانه: ۳۲۲۰وات
 • هزینه برق مصرفی در سال: ۲۷ میلیون تومان
 • درآمد به بیت کوین در سال: ۰.۱۶۷۱۹۴۳۳ BTC
 • سود خالص سالانه: ۳۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

با این محاسبات، نرخ بازگشت سرمایه این دستگاه، حدود یک سال و ده ماه است. این نرخ بدون در نظر گرفتن هزینه مکان و دستگاه‌های خنک‌کننده برای این ماینر محاسبه شده است.

۳- دستگاه Avalon 1166 از برند Canaan

دستگاه آوالون ۱۱۶۶ یکی از دستگاه‌های جدید برند کنان است. نرخ هش این دستگاه ۵۶ تراهش بر ثانیه بوده و توان مصرفی آن ۳۱۹۲ وات است. وزن این دستگاه ۱۲.۸کیلوگرم بوده و از ۴ فن برای خنک‌کردن خود استفاده می‌کند. بیشترین دمایی که ممکن است این دستگاه تجربه کند، ۳۵درجه سانتی‌گراد است.

بهترین سایت استخراج بیت کوین

 • قیمت میانگین دستگاه به دلار: ۱۵۵۰ دلار
 • قیمت میانگین دستگاه به تومان: ۴۹ میلیون تومان (فعلا در بازار موجود نیست)
 • میزان برق مصرفی ماهانه: ۳۱۹۲وات
 • هزینه برق مصرفی در سال: ۲۶.۵ میلیون تومان
 • درآمد به بیت کوین در سال: ۰.۱۳۳۷۷۲۵۰ BTC
 • سود خالص سالانه: ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

با این محاسبات، نرخ بازگشت سرمایه این دستگاه، حدود دو سال و چهار ماه است. این نرخ بدون در نظر گرفتن هزینه مکان و دستگاه‌ها خنک‌کننده برای این ماینر محاسبه شده است.

۴- دستگاه T3 43T از برند Innosilicon

دستگاه T3 43T یکی از  محصولات محبوب برند Innosilicon است. قدرت هش این دستگاه ۴۳ تراهش بر ثانیه بوده و ۲۱۰۰ وات انرژی مصرف می‌کند. T3 43T، در ژانویه سال ۲۰۱۹ عرضه شده و حدود ۱۰ کیلوگرم وزن دارد. ۲ فن دمای این دستگاه را که می‌تواند تا ۴۰درجه سانتی‌گراد برسد، تعدیل می‌کنند.

 • قیمت میانگین دستگاه به دلار: ۲۵۰۰ دلار
 • قیمت میانگین دستگاه به تومان: ۸۰ میلیون تومان (فعلا در بازار موجود نیست)
 • میزان برق مصرفی ماهانه: ۲۱۰۰ وات
 • هزینه برق مصرفی در سال: ۱۷.۵ میلیون تومان
 • درآمد به بیت کوین در سال: ۰.۱۰۲۷۲۳۱۷ BTC
 • سود خالص سالانه: ۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

این دستگاه در رتبه آخر سرعت بازگشت سرمایه قرار می‌گیرد. برای این که یک دستگاه ای‌بیت E11 دبل پلاس به سود دهی برسد، با شرایط فعلی بیش از ۴ سال طول خواهد کشید. این نرخ طولانی بازگشت سرمایه شاید باعث شود که گزینه‌های دیگر این لیست، جذاب‌تر به نظر بیایند.

استخراج بیت کوین بدون دستگاه: استخراج ابری

استخراج ابری یکی دیگر از گزینه‌های پیش روی شما برای استخراج کردن است. این گزینه را تنها زمانی مد نظر قرار بدهید که خودتان بودجه و امکان تهیه دستگاه های استخراج را نداشته باشید. در بین شرکت‌هایی که کار استخراج ابری می‌کنند، پیدا کردن شرکتی که قابل اعتماد باشد، کار چندان آسانی نیست. اخبار کلاهبرداری این شرکت‌ها روز به روز بیشتر می‌شود.

اگر بتوانید یک شرکت معتبر استخراج ابری پیدا کنید که ریسک کلاهبرداری را به حداقل برسانید، استخراج ابری می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد. از جمله این که دیگر نگران جایی برای دستگاه‌ گران قیمت‌ خود نیستید و لازم نیست مدام به دنبال پرداخت قبض برق باشید. در مجموع استخراج ابری بسیار ارزان‌تر از استخراج با دستگاه‌های ماینر است. (منبع: Kryptomoney)

البته باید بدانید که با عضو شدن در این شرکت‌ها، سود پایین‌تری از استخراج خواهید برد و روی فرآیند هیچ کنترلی ندارید. قبل از انتخاب یک شرکت استخراج ابری، سعی کنید خوب دربارۀ آن تحقیق کنید. با این کار تا حد ممکن، کمترین ریسک کلاهبرداری یا ضرر مالی را تجربه خواهید کرد.

راهنمای خرید ماینر

 بیشتر بخوانید:

نظر افراد مشهور در مورد بیت کوین

آینده روشن قیمت بیت کوین

پیش‌بینی‌های متعددی وجود دارد که طبق آن، قیمت بیت کوین تا چند ساله آینده روندی صعودی خواهد داشت. سرعت بالا رفتن قیمت بیت کوین احتمالا سریع‌تر و پرشیب‌تر از هزینه‌هایی مثل برق و انرژی است. پس احتمالا فرآیند استخراج بیت کوین در طولانی مدت برای شما به صرفه‌تر خواهد شد و با بالا رفتن این قیمت، نرخ بازگشت سرمایه کاهش پیدا می‌کند.
در صورتی یک سرمایه‌گذاری موفق است که شما با آگاهی کامل از همه شرایط، ریسک‌ها و خطرها وارد آن شوید. تجربه نشان داده‌ است که سرمایه‌گذاری طولانی مدت در استخراج بیت کوین، بدون انتظار سوددهی سریع، هنوز می‌تواند پربازده باشد. کافی است که بینش کافی به دنیای ارز دیجیتال و صبر داشته باشید.(منبع)

جمع بندی

انتخاب بهترین دستگاه استخراج بیت کوین می‌تواند یکی از هیجان‌انگیزترین مراحل شروع به کار استخراج باشد. این دستگاه‌ها بسیار پیشرفته و با جزئیات فراوان هستند که علاقمندان به دنیای تکنولوژی را بسیار به خود جذب می‌کند. هرچند برای کار کردن و راه‌اندازی آن‌ها نیازی به دانش تخصصی کامپیوتر نخواهید داشت.

۰ ۰ vote
امتیاز بدهید
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه دیدگاه ها
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x